Styly

Zumba

29. ledna 2012 v 8:29 | *.* Lucc *.*
Dobré ráno, rozhodla jsem ze že vám napíši něco o zumbě. Do zumby jsem začala chodit asi před dvěma měsíci. Nejprve za
účelem shodit nějaké to kilečko, později za zábavou a adrenalinem. Pořídila jsem si zumba oblečení atd.
Průběh lekce
Lekce Zumby většinou trvá zpravidla 60 minut, začíná warm-upem, který čerpá a používá podobné triviální prvky jako aerobik. V této části instruktor svědomitě připraví cvičence nejen po fyzické, ale i po psychické stránce na další část hodiny. Po rozehřátí následuje taneční párty, plná latinskoamerických rytmů, kde hraje hlavní roli hudba. Používá se převážně latinskoamerická hudba (salsa, merengue, reggaeron, calypso, cumbie, cha-cha, quebradita ad., mambo, jive ad.) dále se setkáváme i s prvky z orientálních i afrických tanců, s flamenkem, řeckou zorbou ad. Zumba má standardizované kroky, které se lektoři učí na kurzu. Tyto kroky musí být součástí lekce, aerobikové prvky a pojmy do střední části lekce Zumby absolutně nepatří, tím spíše verbální aerobikové pokyny. Tradiční hudba musí představovat 80% z hodiny, zbytek může představovat moderní hudba, třeba i hip hop atd. Na zemi se nikdy necvičí, vše včetně protažení probíhá ve stoje. Lekce končí pomalou skladbou, kdy instruktor provede důležitý cool down v němž sníží tepovou frekvenci a provede strečing.
Průbeh lekce si samozdřejmě určuje instruktor,ale vždy se drží sprrávného postupu.

Scene styl

24. ledna 2012 v 16:58 | *.* Lucc *.*
Ahoj, dnes jsem se rozhodla napsat něco o scene a jejich stylu. Dneska jsem vyděla asi dvě takové holky. A co že to vlastně scene je?
Scene nemá s EMO celkem nic společnýho, kromě vzhledu. SCENE a EMO se v obličeji celkem dost podobají líčením. SCENE mají tu výhodu, že můžou volit veselý barvičky. Taky účesy jsou podobné.Někdo si myslí, že je SCENE jenom o stylu. Není. SCENE=chodí na koncerty, na večírky. Nosí ulítlé věci a nestydí se za své trapasy. Ale na druhou stranu jde také o oblečení. Scene nosí jako řetízky ručně vyrobené korále, boxery, mega dlouhé perly, černou kůži a experimentují.
Jak píše Scene?

Tato otázka je pokládána velmi často a mám pro vás jednoduchou odpověď. Scene píšou zkratkami např.: OMG, WTG, XOXO, O5 (opět), 4E(forever)... Avšak hodně dívek má svůj vlastní styl psaní, některé píšou třeba na Facebooku místo A tak @. Některé Scene se zase řídí těmi zkratkami.
 
 

Reklama