Rady a tipy

Tipy na výlety

29. srpna 2013 v 22:09 | Laila Sitty
Konec prázdnin se blíží.. Chceš si užít posledních pár dnů? vraž na výlet! Mám tu několik tipů,kde jem byla,a kde se mi to opravdu líbí.
1. ZOO Zlín-Lešná
Jelikož bdlím 10km od Zlína,do ZOO jezdím i několikrát za rok. Podle mě je to nejlepší ZOO co jsem kdy viděla.V ZOO pořád něco opravují a otevírají nové expedice.Program každodenně obohatí komentované krmení zvířat. V zámku se pořádají svatby,takže je možné,že mimo zvířata zahlédnete i nějakou nevěstu.

První školní den

21. srpna 2013 v 21:49 | Laila Sitty
Pokud stejně jako mě i tebe čeká po prázdninách nová škola je pro tebe tenhle článek jako stvořený. Jak se připravit? Co na
sebe? Jak se chovat? a podobně..
Hlavně se ničeho neboj,jsou to stejní lidé jako ty,nikoho neznají. Ano i já budu mít strach,ale tak nějak to zvládnu ne? :D
Jedeš i ty na adaptační kurz(seznamovák)? Tak to by mělo být všechno jednodušší,už aspoň trošku budeš znát své spolužáky a budeš klidnější.

Velké plus je,když na škole znáš někoho ze starších ročníků a budeš se ho držet,aby ti všechno ukázal,řekl jak to funguje,pomohl ti najít třídu a být ti po ruce,když budeš potřebovat pomoct. Já to mám takové trošku divné,první školní den se mi nabídl,že mě doprovodí kámoš z vesnice(s hodou okolností můj bývalý :D),tak jsem přikývla,tak snad to bude v pohodě.
No dejme tomu,že už stojíš před svou třídou,tak nějak si vytypuj kdo je ti sympatický a pokud už nebude volná lavice,tak si za ním sedni(odsednout si můžeš kdykoliv). Seznámíte se s třídním učitelem,ten vám dá pokyny a informace o škole a co se bude dít a půjdeš domů. A ano! První den školy máš za sebou :) Já vím,teď se mi to píše lehce,ale chci vidět,jaká budu hrdinka 2.září. :D

Co na sebe?
Tuhle otázku si kladu už hodně dlouho. Nechci abych nějak vyčnívala,nebo šla v něčem nevkusném.
1.Počasí-Hlavně se rozhoduj podle počasí,pokud bude chladno,tak si dej radši kalhoty a neklepej kosu v šatech. Nechceš být přece nemocná hned na začátku. Pokud bude horko,nebuď navčená jak na sibiř.
2.Příležitost-záleží jestli jdeš jen do dalšího ročníku nebo na novou školu. Na střední bys měla vypadat o něco slavnostněji.
3.Přednost-Ukaž své přednosti a zakryj nedostatky! Důležitý bod :)
Nemusíš si nic nového kupovat,stačí se podívat do skříně a určitě něco najdeš :)

Instagram

21. července 2013 v 20:29 | Laila Sitty
Co to vlastně instagram je?
Instagram je aplikace pro Apple a Android. Umožňuje zveřejňovat fotografie,které mohou vidět přátelé,ale i zvytek světa. Fotku před zveřejněním můžete trochu upravit. Fotografie může sdílet na sociálních sítích( facebook, twitter...) Uživatelé mohou dávat like nebo komentovat fotky.

Proč mít instagram?
Jak už jsem jednou psala,nemusíte dávat fotky na facebook nevo twitter,hodíte je na istagram a můžete sdílet,kde chcete.Můj instagram


REKLAMA PRO VÁS!
Mám pro Vás jedinečnou možnost. Máš instagram a chceš reklamu na blogu(buď reklama na instagram nebo na tvůj blog)? Stačí když mě začneš sledovat na instagramu a napíšeš sem do komentářů jak se na instagramu jmenuješ a jestli chceš reklamu na blog nebo instagram a je to. :)
( reklama bude v budoucím článku asi na týden možná dýl :)

Boj proti pocení

17. června 2013 v 21:09 | Laila Sitty
Jak jsem si určitě všichni všimli,opravdu se oteplilo. Teplota stoupá nad 30 stupňů a a vaše tělo začíná vylučovat pot.
Co je to deodorant?

Deodoranty jsou přípravky, které bojují s pachy potu, resp. pachy spojenými s rozkladem potu. Obvykle mají cíleně volené antibakteriální vlastnosti a zastavují růst bakterií, které způsobují zápach. Různým způsobem také zakrývají pachy potu (retence, parfemace).


Co je to antiperspirant?

Antiperspiranty omezují sekreci potu z potních žláz, tím snižují vlhkost, která vzniká v podpaží nebo na nohách. Jsou to výrobky, které potlačují a regulují problémy s nadměrným pocením. Většina antiperspirantů osahuje aluminiové soli, které částečně blokují potní kanálky a tím omezují pocení.
Věděla jste, že při velké tělesné námaze a za extrémních podmínek je možné vyprodukovat až 12 l potu za 24 hodin? Za běžných podmínek však můžeme počítat s produkcí cca 180 ml potu za hodinu.

Snickers-recept

7. června 2013 v 22:29 | Laila Sitty
Máš ráda snickersky? Asi před půl rokem jsem narazila náhodně na tenhle recept a je to fakt úžasné :)
Jsou naprosto úžasné a je jich moc <3 :D

Letní brigády

3. června 2013 v 17:09 | Laila Sitty
Letní prázdiny se blíží a možná zrovna ty hlednáš nějakou letní brigádu na přividělání nějakách těch kaček,ať už na oblečení nebo cokoli jiného.Peníze se hodí vždycky,někteří je dostávají od rodičů,ale ty vlastně vydělané jsou daleko lepší. Máš takový lepší pocit. Tak neváhej a čti dál!

Roznos letáků

Tohle může dělat kdokoliv,stačí když se to napíše třeba na babičku. Já roznáším už asi třičtvrtě roku,ale moc se mi nechce,ale ty penízky potěší. Vždycky si řeknu jdu si pro peníze a hezkou postavu a jde to samo. Já dostávám 150Kč za roznos,ale určitě se to různě liší.

Filmy v angličtině

24. května 2013 v 17:10 | Laila Sitty
Chceš si zdokonalit svou angličtinu a nebaví tě už to nehorázné učení na zpaměť,ležení v knížkách,psaní slovíček a všechny tyhle nudné způsoby? Tak to udělej zábavně! Zapni si youtube.com najdi si nějaký film,který tě baví a pusť si ho v angličina. Velmi doporučuji nějaký film,který jsi už vidělala,protože víš o čem je a můžeš se víc soustředit na angličtinu,než na děj samotný. Já to tak dělám celkem často,ze začátku jsem si pouštěla jen filmy,u kterých jsem věděla o čem jsou,ale teď už klidně zkouknu film,o kterém nemám ani páru. Je pravda,že ne všemu rozumím,ale dám si to do spojení s tím co se právě odehrává a je to. :) Hodně mi to pomáhá i v praxi,protože ve filmech používají takové ty věty z každodenní angličtiny.

Tady máte typy na nějaké filmy:

16 Wishes

Výběr džín dle postavy

18. května 2013 v 20:19 | Laila Sitty
Džíny-kousek oblečení,který se nosí dlouhá léta a nosit se ještě dlouho bude. Věc,kterou má každý ve svém šatníku a bez které, by se spousta (většina) lidí neobešla.
Ovšem zvolit ty správné džíny už ne všichni zvládají. Většina z nás nemá úplně dokonalou postavu a proto jí nesedí všechny džíny. Chci vám pomoci s výběrem džín přímo pro vás.

Jak docílit bezchybné pleti?

13. května 2013 v 18:09 | Laila Sitty
Za dokonalou se považuje taková pleť, která je čistá, svěží a zářivá, její odstín je sjednocený a neleskne se. Ano všechny známe,že docílit něco takového je pro mnohé zejména v puběrtě téměř nemožné,ale je tu pár tipů,které mohou pomoct třeba i tobě.
Hlavními důvody nehezké pleti jsou jak vrozené dispozice, tak i životní styl, stres, únava či kouření. Pokud však denně vyhradíme péči o pleť několik minut, můžeme zmíněné negativní vlivy zmírnit.
Marně si myslíme,že make-up všechno zamaskuje,ale většinou tomu tak není. Ano třeba akné není tak moc vidět,ale do dokonalé pleti to má opravdu hodně daleko.

Zase sama?5 důvodů,za které být ráda

26. dubna 2013 v 21:09 | Laila Sitty
Není to žádná novinka a Český statistický úřad nedávno dokončil průzkum, který jasně potvrzuje, že neustále přibývá jednočlenných domácností. Neumí snad Češi žít v páru? Vůbec ne, jen si před vstupem do partnerství užívají trochu času pro sebe. Kvůli kariéře, nebo zkrátka kvůli sobě…

Problém slova single je, že nám neustále nutí představu o tom, že je daná osoba na vše sama. Tito lidé ale přiznávají, že mají mnohem více aktivit, než třeba jejich zadaní přátelé. Víte, proč jsou na tom singles zkrátka fajn?

Ze starého outfitu nový? Není problém..

24. února 2013 v 13:43 | Lucc♫㋛
Chodíš ráda hezky oblečená a pokaždé jinak? Kdo ne.. Jenže,kde vzít tolik peněz na oblečení,aby si mohla pokaždé chodit v něčem jiném. Každá z nás má doma spousto oblečení,které nenosí. Důvody proč leží na dně skříně jsou různé- jsou velké(malé), působí nudně,nebo jsme je od někoho dostali a nelíbí se nám apod...Čti dál...
Více v c.č.

STOP nervozitě!

1. ledna 2013 v 21:06 | *.*Lucc*.*
Každá z nás určitě ne jednou zažil nervozitu-bušící srdce,pot,rozklepané ruce,kolena... Čeká tě veřejné představení,rande


nebo jakoukoli jinou událost,která tě uvídá do nervozity? Přečti si pár tipů a rad jak se jí zbavit.

Tenhle způsob mám už vyzkoušený a hodněkrát mi pomohl. Nedávno jsem měla vystoupení-hrála jsem babičce na klávesy na její oslavě. Nebyla jsem vůbec nervózní protože jsem si představila,že už to mám všechno za sebou a měla v hlavě jen ty pozitivní myšlenky.Tímhle jsem si nějak nahnala sebevědomí,pokud to u tebe nefunguje,zkus se svěřit rodině nebo kamarádům. Oni ti také dodadjí to potřebné sebevědomí a tobě se neuvěřitelně uleví. :)

Nebo si zkus založit tajný deníček,kam budeš psát své potíže a podobně i tím se ti může ulevit.Určitě ti nepomůže dusit ten nepříjemný pocit v sobě.

Další tip-zavři oči a zaměř se na své smysly-zaměř se na vůni kolem,zvuky,chutě,jemný tlak na prstech... Až otevřeš oči,budeš se cítít uvolněná a svěží.Tahle metoda je hodně využívaná.

Další cvičení je představit si nejhorší možný scénář situace. Zeptej se sama sebe je tohle vůbec možné a kdyby ano co by se stalo? Nedalo by se to řešit? Možná zjistíš, že situace není zas tak vážná.

Nejlepší je,když ty metody skloubíš dohromady. :)
 
 

Reklama