Péče o pleť

Můj boj proti akné

24. srpna 2013 v 11:10 | Laila Sitty
Akné se mi objevilo před pár lety,nějak kolem 12. až 13. roku. Nemám ho v nějakém hrozném stádiu,prostě pár pupínků na obličeji. Jelikož moje mamka dělá kosmetičku,tak také prodává kosmetiku značky Alcina a Tarani. Jsou to celkem neznámé značky,ale celkem drahé a podle mě velmi kvalitní.
Tady máte přehled co všechno na akné používám.
Ráno si dnu obličej nejprve opláchnout chladnou vodou. Poté si nanesu malé možství čistícího mléka na tampónech a rozetřu po obličeji. Nechám hvilku působit a vezmi si embelikové tonikum od Tarani. Namažu se krémem od Tarani a je to.
Večer se odmaluji přípravkem od Avonu a jako ráno opláchnu obličej,nedávám už mléko,ale pleťovou vodu od Alciny. Namažu se krémem od alciny a je to.
Pleťovou masku používám jednou za týden.

Urči svůj typ pleti

15. srpna 2013 v 20:50 | Laila Sitty
Určení typu pleti je velmi důležité pro výběr vhodné kosmetiky. Stačí si udělat jednoduchý test a hned budete vědět,co si koupit...jaký make-up,masku,krém a spoustu dalšího. Určení typu je úplný začátek pro péči o pleť.
Očistěte si obličej vlažnou vodou a toaletním mýdlem, abyste odstranili make-up, prach, pot a maz. Pleť musí zůstat zcela čistá. Nepoužívejte žádné další přípravky na čištění nebo tonizaci pleti. Počkejte 1 - 2 hodiny, dokud se na pokožce znovu vytvoří kyselý ochranný plášť. Pak vezměte tenký papír / např. samoprůpisového nebo cigaretový / a důkladně ho přitlačíme na celý obličej. Když všude na papíře zůstanou mastné skvrny, máte mastnou pleť. Když jsou některé části papíru suché a některé mastné, máte smíšenou pleť. Těžší se určuje suchá pleť, protože při tomto typu pleti nevidno na testovacím papíře nic. Na základě výsledku sice můžeme předpokládat, že jde o suchou pleť, ale nelze vyloučit ani to, že jde o normální pleť. Dá se to však rozlišit jinak. Pokud máte po umytí obličeje vodou a mýdlem pocit, že se pokožka po usušení napíná, jde o suchou pleť.
 
 

Reklama